Читать на русском: Физические упражнения помогают женщинам переносить роды легче

Коли настає вагітність багато жінок, які до цього вели досить активний спосіб життя, намагаються уникати фізичних навантажень. Це не правильно. Якщо немає протипоказань, то помірний спорт необхідний для підтримки гарного самопочуття. До речі, не так давно іспанські вчені з’ясували, що фізичні вправи допомагають полегшити пологи. Активність на протязі всієї вагітності сприяє скороченню часу на пологи і відмови від епідуральної анестезії.

Чому потрібно займатися спортом?

Заняття спортом підвищують фізичну стійкість, підтримують правильну роботу серцево-судинної, дихальної та нервової системи. Активність добре впливає на обмін речовин. Легкі аеробні вправи, піші прогулянки і інші види фізичного навантаження сприяють легкому протіканню вагітності та самих пологів, а також допомагають уникнути ускладнень уже після народження малюка.

Активна вагітність сприятливо впливає і на плід. Фізичні навантаження покращують кровообіг і живлення клітин. Малюк отримує більше кисню і поживних речовин, а це значить, що він буде розвиватися правильно. Активний спосіб життя сприяє хорошому самопочуттю, допомагає впоратися з токсикозом і нездужанням.

Спортивні заняття, які не дозволені при вагітності

Безумовно, не всі види спорту дозволені в такий відповідальний період життя. Все ж варто пам’ятати, що на даному етапі потрібно дбайливо ставитися до свого організму. Не варто займатися травмонебезпечними і екстремальними видами спорту. Такі заняття, як стрибки з парашутом, катання на лижах, верхова їзда, біг, танці можуть тільки нашкодити плоду і самій мамі. Уникайте також вправ, які пов’язані з розтяжкою м’язів живота і різкими рухами.

Варто пам’ятати, що при загрозі викидня протипоказані будь-які фізичні навантаження. У цей період жінці прописаний постільний режим, порушувати який суворо забороняється. Повертатися до активного життя можна буде тільки тоді, коли лікар переконається, що загроза минула.

Чим корисно займатися вагітним?

Почнемо з того, що якщо ви активно займалися спортом до вагітності, то продовжуйте в тому ж дусі і під час виношування малюка. Якщо ж раніше у вас був спокійний, сидячий спосіб життя, вводити спорт потрібно поступово. Почніть з піших прогулянок, вони дуже корисні в період вагітності. Добре, якщо це будуть прогулянки в парку, ближче до природи. Пам’ятайте, що ходити треба в зручному взутті і одягатися по сезону.

Найпопулярніші види спорту в період вагітності:

  • йога
  • плавання
  • пілатес
  • легка аеробіка
  • гімнастика

Займаючись спортом, ви повинні прислухатися до свого організму. Фізичні навантаження повинні приносити задоволення. Якщо відчуваєте нездужання, запаморочення, головний біль і будь-який інший дискомфорт, заняття варто негайно припинити. Кращий період для занять спортом під час вагітності другий триместр. На 8 місяці активні заняття варто припинити і обмежиться тільки прогулянками.

Якщо хочете максимально полегшити пологи і післяпологовий період, обов’язково займайтеся дозволеними видами спорту під час вагітності. Крім того, що пологи будуть легшими, ви збережете фігуру і будете підтримувати себе в хорошій фізичній формі

Користувачі нашого сайту також шукають:
клиники суррогатного материнства в киеве
суррогатное материнство днепропетровск все центры
работа суррогатная мать