RU|UA

Для того, щоб заощадити Ваш дорогоцінний час, ми постаралися зібрати підбірку з найпопулярніших питань, які ставлять майбутні учасниці програми сурогатного материнства.

Які вимоги до сурогатної мами?

Вимоги:
– вік від 19 до 38 років;
– наявність власної здорової дитини, народженої природним шляхом;
– абсолютне психічне і міцне фізичне здоров’я;
– резус-фактор крові – позитивний;
– відсутність кесаревого розтину в анамнезі.

Яка грошова сума виплачується сурогатній мамі?

Середня сума винагороди для сурогатної мами коливається в районі 20 000 – 27 000 євро – це сума, яку сурогатна мама отримає за весь період участі в програмі. У цю суму входить матеріальна винагорода для сурогатної мами – 14000 євро (якщо жінка виношує одну дитину) + доплата 3000 євро (якщо сурогатна мама виношує двійню). Більш докладно графік виплат можна подивитися тут

Скільки часу має пройти після пологів?

Не менше ніж один рік, потрібно закінчити грудне вигодовування дитини і дочекатися відновлення менструального циклу.

З якої країни батьки-замовники?

В основному це Іспанія, США, Аргентина і Бразилія, так само є пари з Ізраїлю.

Скільки часу займає підготовка до програми?

В середньому підготовка займає до 3-х місяців, в залежності від результатів обстежень.

Чому з негативним резус-фактором крові ви не берете для участі в програмі?

Тому що в даному випадку може виникнути резус-конфлікт з дитиною, у якої резус-фактор позитивний. Коли форма резус-конфлікту важка – виникає загроза внутрішньоутробної загибелі плоду, порушення роботи головного мозку, викидня на будь-якому терміні вагітності. Щоб застрахувати дитину від подібних проблем ми пропонуємо участь тільки тим жінкам, у яких резус-фактор крові позитивний.

Чи можна стати сурогатною мамою після кесаревого?

Не можна, наявність кесаревого розтину в анамнезі є протипоказанням для участі в програмі, так як можуть виникнути ускладнення, як для сурогатної мами, так і для плоду. Головний ризик – можливість розриву матки під час вагітності або пологів.

Чи може сурогатна мама вносити зміни в договір?

Так, у разі якщо вони оформлені в письмовій формі, підписані сторонами, але вони вносяться за взаємною згодою обох сторін.

Чи можу я отримати державну допомогу у зв'язку з вагітністю?

Cурогатній мамі  можливі тільки допологові виплати.

Скільки дітей зазвичай виношує сурогатна мама?

За законодавством України переносити можна до трьох ембріонів. Як правило, переносять не один, а два ембріона, щоб підвищити ймовірність того, що хоча б один з них приживеться. Тому в разі, коли спроба перенесення ембріонів пройшла успішно, 50% сурогатних мам виношують одну дитину і 50% виношують двійню.

З якої спроби настає вагітність?

Найчастіше вагітність наступає з першої спроби, але бували випадки, коли завагітніти виходило тільки з третьої.

Чи законна програма сурогатного материнства?

Звичайно, Сімейний кодекс України, який вступив в законну силу 01.01.2004 року, легалізував сурогатне материнство, в результаті чого українське законодавство стало одним з найбільш сприятливих в світі для проходження даного виду програм.

Скільки разів можна бути сурогатною мамою?

Сурогатне материнство в Україні регулюється нормативно-правовими актами, але вони не містять інформації про те, скільки разів можна бути сурогатною мамою. Тому необхідно враховувати вимоги до сурогатної мами, а так само той факт, що після народження дитини має пройти як мінімум 12 місяців, щоб повторно взяти участь в програмі сурогатного материнства.

Скільки часу займає підбір батьків-замовників?

У більшості випадків, цей процес займає близько місяця, в той час як Ви проходите всі необхідні обстеження.

Що буде, якщо батьки-замовники відмовляться від дитини?

Такого випадку в нашій практиці не було. Взаємовідносини сурогатної матері і батьків регулюються договором і такий договір укладається відповідно до Цивільного Кодексу України. Після народження дитини батьки-замовники набувають усіх прав і обов’язків матері і батька відповідно до положень сімейного законодавства України. Але все ж передбачено, що в разі форс-мажорних обставин долю дитини (дітей) вирішують відповідно до чинного законодавства України. Сурогатна мама не несе відповідальності за рішення батьків і бути опікуном не може.

Де повинна жити сурогатна мама під час програми?

Під час виношування вагітності сурогатна мама може проживати у себе вдома зі своєю сім’єю, або ж на орендованій квартирі, яку для неї орендують батьки-замовники, або за попередньою домовленістю сурогатна мама може проживати разом з батьками у них вдома. Дане питання сторони узгоджують разом.