Читать на русском: Что нужно знать о программе суррогатного материнства?

На сьогоднішній день, сурогатне материнство в Україні не дуже поширене. Це може бути пов’язано з досить високою вартістю послуг сурматері або ж з популярністю різних упереджень і стереотипів. Клініка сурогатного материнства поділилася з нами інформацією про те, що слід знати про програму, перш ніж підписувати договір.

Правові аспекти програми

Україна є однією з небагатьох країн, де комерційна форма сурматеринства (тобто надання послуг сурмами за певну плату) легальна. При цьому відносини між безплідною парою і сурматір’ю чітко регулюються).

Важливо, що спочатку права на дитину належать жінці, яка його народила. Тому теоретично варіант, коли сурогатна мама не віддає новонародженого сім’ї, цілком можливий. Але варто враховувати прописані в договорі угоди. Якщо жінка залишає малюка собі, то платить велику компенсацію. До того ж, всі сурмами вже мають власних дітей. Логічно, що чужий малюк такій жінці зовсім не потрібен. Тому випадки, коли новонароджений залишається з сурматір’ю, не зустрічаються.

Цей, з одного боку проблемний для пари, закон насправді необхідний для зручності самої сім’ї. При народженні малюка сурмати підписує документи, де підтверджує передачу дитини його біологічним батькам. Подібна процедура спрощує оформлення пари як юридичних батьків. Немає необхідності звертатися до суду або органи опіки, проходити процедуру усиновлення.

Скористатися програмою можуть тільки одружені пари, які не можуть мати дітей за медичними показаннями (список діагнозів чітко прописаний). Відповідно, розповіді про те, що жінка, яка не бажає псувати фігуру, може отримати дитину через програму сурогатного материнства – міф. Звичайно, такий варіант можливий, але він «нелегальний», тобто не захищений законом.

Існують вимоги і до самої сурмами. Вона повинна бути абсолютно здоровою, репродуктивного віку, а також мати власну дитину (а бажано двох). Якщо жінка заміжня, їй доведеться отримати нотаріально завірений дозвіл чоловіка на участь в програмі.

Скільки коштують послуги сурогатної матері?

Вартість участі в програмі розраховується індивідуально, залежить від гонорару медиків і самої сурматері, необхідності знімання житла для вагітної і т. д. Сурогатна мама – ціна її послуг коливається в районі 10-16 тис. доларів. До цієї суми слід додати плату за одяг для вагітних, харчування, знімання житла (при необхідності), проїзд до клініки, оплату медичних послуг. За багатоплідної вагітність доплачують 1,5-2,5 тис. доларів. Гроші видаються послідовно: перша сума після успішного ЕКО, остання – після передачі дитини батькам.

Юристи рекомендують укладати договір через агентство сурогатного материнства. В іншому випадку відвоювати свої права не завжди вийде.

Користувачі нашого сайту також шукають:
суррогатное материнство донецк
нужна суррогатная мама украина