RU|UA

Програма сурогатного материнства викликає безліч суперечливих запитань, серед яких і морально-етичні. Багато років триває суперечка, чи є сурмама повноцінною робітницею або ж вона просто надає свою допомогу, отримуючи винагороду?
Робота учасниці програми сурогатного материнства за фактом є «цілодобовою» і супроводжується великою відповідальністю, тому її не можна знецінювати і позиціонувати як послуги. У народі сформувалися різні варіанти відношення до такої «посади», але що про це думають професіонали?

«Робота: потрібна сурогатна мама» – особливості служби по оголошенню в Україні

Жінки дізнаються про пропозиції стати сурогатною мамою через приватні оголошення в газетах, журналах або на сайтах. Були випадки, коли такі оголошення розміщували в маршрутних таксі та на дошках оголошень. Цікаво, що жінки з цікавістю вивчали оголошення, а деякі навіть відгукувалися.

Отримання роботи на “посаду” сурогатної мами в такий сумнівний спосіб пов’язано з великим ризиком. Співпраця з сімейною парою на пряму загрожує не тільки втратою конфіденційності та ризиком розголошення інформації, але і шахрайством. Працівники внутрішніх органів стверджують, що подібного роду обмани зустрічаються з боку обох учасників договору.
Нерідко самостійно складені угоди не враховують певних нюансів (розвиток ускладнень, настання багатоплідної вагітності). Виникає конфлікт, який важко вирішити навіть в судовому порядку. Юристи рекомендують не працювати з сім’ями на пряму, а укладати договір через спеціальне агентство сурогатного материнства.

Як позиціонують цю роль агентства?

Серед агентств зустрічається два варіанти позиціонування ролі сурмами. Медики вважають, що сурогатне материнство – це, в першу чергу, альтруїзм і бажання допомогти безплідній парі. Неправильно вважати подібну допомогу роботою (хоча вона і винагороджується), адже та ґрунтується, в першу чергу, на нематеріальних намірах.

Куратори і юридичні представники агентств наполягають, що сурматеринство – це робота, тому що сурогатна мати укладає договір і має ряд зобов’язань перед подружньою парою. Вона не тільки повинна завагітніти, народити і передати дитину, але і чітко дотримуватися всіх інструкцій. Співробітники агентства пильно стежать за способом життя жінки, її харчуванням, дотриманням медичних призначень і ін.

В разі недотримання умов дівчина може позбутися виплат або всього гонорару, а в деяких випадках ще й залишитися винною. Саме тому сурогатне материнство в Україні слід розглядати в першу чергу як роботу, зі своїми обов’язками і заборонами.
Якими б не були ваші мотиви в бажанні стати сурмамою, пам’ятайте, що це відповідальна роль. На ваші плечі ляже турбота про ще ненароджену дитину. Якщо ви готові до таких складнощів, телефонуйте нашим менеджерам і дізнайтеся про подробиці програми. Ми постійно розширюємо базу і раді серйозно налаштованим кандидаткам.