Програма сурогатного материнства викликає безліч суперечливих запитань, серед яких і морально-етичні. Багато років триває суперечка, чи є сурмама повноцінною робітницею або ж вона просто надає свою допомогу, отримуючи винагороду?
Робота учасниці програми сурогатного материнства за фактом є «цілодобовою» і супроводжується великою відповідальністю, тому її не можна знецінювати і позиціонувати як послуги. У народі сформувалися різні варіанти відношення до такої «посади», але що про це думають професіонали?
«Робота: потрібна сурогатна мама» – особливості служби по оголошенню в Україні
Жінки дізнаються про пропозиції стати сурогатною мамою через приватні оголошення в газетах, журналах або на сайтах. Були випадки, коли такі оголошення розміщували в маршрутних таксі та на дошках оголошень. Цікаво, що жінки з цікавістю вивчали оголошення, а деякі навіть відгукувалися.
Отримання роботи на “посаду” сурогатної мами в такий сумнівний спосіб пов’язано з великим ризиком. Співпраця з сімейною парою на пряму загрожує не тільки втратою конфіденційності та ризиком розголошення інформації, але і шахрайством. Працівники внутрішніх органів стверджують, що подібного роду обмани зустрічаються з боку обох учасників договору.
Нерідко самостійно складені угоди не враховують певних нюансів (розвиток ускладнень, настання багатоплідної вагітності). Виникає конфлікт, який важко вирішити навіть в судовому порядку. Юристи рекомендують не працювати з сім’ями на пряму, а укладати договір через спеціальне агентство сурогатного материнства.