Читать на русском: Влияет ли возраст на зачатие?

Багато подружніх пар, які вже встигли «стати на ноги» і обзавестися всім необхідним, починають замислюватися про появу дитини. Іноді в подібних випадках зачаття не наступає або ж сама вагітність проходить важко. Тоді у пар виникає питання про вплив віку на появу дитини.

Вік жінки, зачаття і вагітність

Лікарі вже багато років сперечаються з приводу оптимального періоду для запліднення жінки. Вважається, що до 20 років у дівчат налагоджується менструальний цикл, овуляція стає регулярною, а весь організм готовий до гормональної перебудови. Саме в цей період рекомендовано планувати поява малюка. До двадцяти дівчина занадто молода для серйозного навантаження під час вагітності, тому серед занадто юних майбутніх мам досить поширені патології виношування дитини.

Проблем із зачаттям не повинно виникнути у жінок аж до 35 років. Ідеальним періодом в плані фізичного здоров’я і соціального розвитку вважається 25-28 років. Після 35 настає старший дітородний вік, коли активність в статевій сфері знижується. Крім того, серед дітей від мам старшого віку частіше зустрічаються діти з генетичними патологіями (зокрема, з синдромом Дауна). Це пов’язано з накопиченням шкідливих речовин в організмі, в тому числі і в яєчниках, де знаходяться ще до кінця не розвинені яйцеклітини, які не набрали період овуляції.

Вік чоловіка і запліднення

Чоловічий вік також може вплинути на можливість мати дітей. Для здоров’я майбутнього малюка батьківські роки не настільки важливі, як материнські. З іншого боку, з часом в чоловічому організмі знижується синтез гормонів, що відповідають за репродуктивну функцію.

Чоловічий «клімакс» настає приблизно в 45-60 років. Однак в цей час репродуктивна здатність зовсім не згасає повністю. Кількість чоловічого гормону тестостерону знижується не стрибками, а поступово, приблизно на 1-2% за рік.

У 80 років вироблення тестостерону менше приблизно на 30-60% в порівнянні з нормою. Це означає зниження шансів на те, щоб стати батьком. Однак ніяких наукових доказів про неможливість народження здорової дитини від тата похилого віку немає.

Різниця в роках партнерів

Ніяких достовірних досліджень про зачаття здорового малюка у пар з різницею у віці не проводилося. Існує думка, що у партнерів з великою різницею в роках народжуються геніальні діти, проте підтвердження цих даних немає.

Користувачі нашого сайту також шукають:
суррогатное материнство в кировограде
суррогатное материнство одесса
сколько платят суррогатной матери в украине