Читать на русском: Суррогатное материнство в мире

Як показує статистика, близько 16% сімей на планеті – безплідні або мають проблеми із зачаттям маляти. Але на щастя, за допомогою сучасних методів репродуктивних технологій уже народилося більше мільйона дітей. Існують різні думки про сурогатне материнство: як позитивні, так і негативні.

Дехто вважає, що сурогатне материнство – єдиний варіант для безплідної сім’ї мати свою рідну дитину. А інші вважають, що діти в даному випадку це “товар”, який може купити будь-яка пара, що цього бажає. Це не вірно. Скористатися послугами сурогатної матері можуть пари, які надають медичний висновок, що вони не в змозі народити дитину. У більшості зарубіжних країн застосування сурогатного материнства забороняється або обмежується. Де заборонено і дозволено – ми розберемося з вами далі.

 

Сурогатне материнство: де заборонено і дозволено

Цінність такого методу полягає в тому, що він дає другий шанс створити повноцінну сім’ю. А сурмамам – непогану можливість подбати фінансово про своїх рідних.

Якщо подивитися з законодавчої позиції – відношення до сурогатного материнства в різних державах можна поділити на 4 групи:

 

  • сурогатне материнство законне – Україна, Грузія, Казахстан ПАР, США, Росія і Індія.
  • дозволено лише некомерційне сурогатне материнство – Австралія, Великобританія (дозволяється компенсація поточних витрат сурогатної матері), Данія (зі значними обмеженнями), Ізраїль, Іспанія, Канада, Нідерланди, окремі штати США
  • сурогатне материнство заборонено законодавством – Німеччина, Швеція, деякі штати США, Франція
  • не забороняється, але і ніяк не регулюється законом – Греція, Фінляндія

Якщо “копнути глибше” по країнам, де програма сурогатного материнства дозволена, ми побачимо що в Індії, сурогатне материнство було дуже популярним до певного моменту, поки влада країни не заборонила використовувати жінок в якості сурогатних мам. Що це означає? Уряд Індії заборонив сурогатне материнство для іноземних пар. Послугами сурогатної мами можуть користуватися тільки місцеві жителі.

Росія – країна, де сурогатне материнство користується великим попитом. Мінусом сурогатного материнства в Росії є те, що сурогатна мати може і не дати свою згоду на передачу дитини біологічним батькам і, в принципі, може залишити малюка собі.

Варто відзначити, що в Україні законодавство ставитися лояльніше до сурогатного материнства. Програмою можуть скористатися гетеросексуальні пари будь-якої національності. Також, біологічні батьки рахуються законними батьками малюка, народженого за допомогою сурогатного материнства.

 

Ключові переваги сурогатного материнства в Україні

Наша країна досягла в даній технології великого успіху. Тому іноземні сімейні пари активно шукають українських сурматерів. І так, дізнаємося кілька переваг сурогатного материнства в Україні:

 

  • індивідуальний підхід до кожної дівчини;
  • максимум уваги і підтримки 7 днів на тиждень;
  • європейське обладнання;
  • багаторічний досвід наших фахівців у сфері репродуктивної медицини;
  • високі виплати.

Всі юридичні аспекти регулюються законодавчими актами, що стосуються можливих взаємовідносин між сурогатною мамою і генетичними батьками.

Стаття 123 Сімейного кодексу України гарантує, що при перенесення в організм іншої жінки ембріона людини, зачатого парою з допомогою застосування репродуктивних технологій, родиною дитини є генетичні батьки.

Великий плюс сурогатного материнства в Україні – передача новонародженого біологічним батькам. Іншими словами, сім’єю дитини автоматично стають біологічні батьки, підтвердження сурмами тут не потрібно. Відповідно до ст. 139 цього ж Кодексу оспорювання материнства жінкою, яка народила дитину, не допускається.

Центр сурогатного материнства “Україна” прагне до того, щоб на нашій планеті стало більше на одного, а то й двох щасливих немовлят.

Користувачі нашого сайту також шукають:
требования к суррогатным матерям
истории суррогатных матерей
стану суррогатной мамой киев